Замаўленне БІЛЕТАЎ

Катэгорыя: Камерная музыка
У праграме:

І аддзяленне

П.Чайкоўскі – “Вальс кветак” з балета “Шчаўкунок”

Я.Глебаў – “Адажыа Маленькага прынца” і “Танец баабабаў” з балета “Маленькі прынц” (транскрыпцыя І.Алоўнікава)

Ф.Шуберт – Экспромт до мінор, ор.90 №1

– Экспромт Мі-бемоль мажор, ор.90 №2

Ф.Ліст – “Санет Пятраркі №104”

С.Рахманінаў – Эцюд-карціна мі-бемоль мінор, ор.39 №5

– Прэлюдыя соль мінор, ор.23 №5

– Эцюд-карціна фа-дыез мінор, ор.39 №3

Р.Шуман / Ф.Ліст – “Прысвячэнне”

С.Рахманінаў – Музычны момант До мажор, ор.16 №6

ІІ аддзяленне

Фартэпіянная дуэль. Ф.Шапэн – Эцюд до мінор, ор.25 №12

Ф.Ліст – Трансцэндэнтны эцюд №10 фа мінор, S.139

Ф.Мендэльсон / С.Рахманінаў – Скерца з музыкі да п’есы В.Шэкспіра “Сон у летнюю ноч”

Ф.Ліст – “Іспанская рапсодыя”

– “Мефіста-вальс”

А.П’яцола – “Le grand tango”

П.Чайкоўскі / М.Плятнёў – Andante maestoso з балета “Шчаўкунок”

П.Чайкоўскі – Вальс з балета “Спячая прыгажуня”

28 сакавіка 2024 у 19:00 у Вялікай зале Белдзяржфілармоніі адбудзецца грандыёзная імпрэза – гала-канцэрт “Віртуозы сцэны”. Захапляльны канцэрт зорак беларускага фартэпіяннага выканальніцтва!

Святкуючы міжнародны дзень фартэпіяна ў 88-ы дзень года (па колькасці клавіш на фартэпіяна), Беларусь прэзентуе ўнікальную праграму, у якой вядучыя беларускія піяністы выканаюць незабыўныя творы.

Будзьце гатовы да ўзрушальных выступленняў, якія прымусяць вас стаіць дыханне і акунуцца ў свет музычных гармоній. Гэты канцэрт стане праўдзівым святам для душы, напоўненым выдатнымі мелодыямі і пышным майстэрствам музыкантаў.

Гэтым разам мы ўяўляем абноўленую праграму 2024 года! Падрыхтуйцеся да хвалявальных выступленняў:

• віртуозныя сольныя нумары на фартэпіяна;
  • выступы дуэтаў і квартэтаў з 4–16 рукамі, на 2 ці нават 4 раялях!
  • захапляльныя фартэпіянныя двубоі.

Вас чакаюць 12 таленавітых піяністаў, 4 раялі і 88 клавіш у кожнай прыладзе. Вы зможаце атрымаць асалоду ад імі як разам, гэтак і па асобнасці, у сола і ў ансамблях.
Пышнае шоў фартэпіяннай музыкі не пакіне вас абыякавымі!

Адсвяткуйце разам з намі гэты асаблівы дзень, што падарыў свету пышную прыладу – раяль. Не выпусціце магчымасці пачуць выбітных піяністаў-віртуозаў, лаўрэатаў міжнародных конкурсаў:

Ігар Алоўнікаў – народны артыст Беларусі, саліст Белдзяржфілармоніі.

Ірына Шуміліна – заслужаная артыстка Рэспублікі Беларусь, саліст Белдзяржфілармоніі.

Марына Русакова – лаўрэат міжнародных конкурсаў.

Сяргей Мікулік – лаўрэат міжнародных конкурсаў.

Аляксандр Музыкантаў – лаўрэат міжнародных конкурсаў, саліст Белдзяржфілармоніі.

Аляксандр Данілаў – лаўрэат міжнародных конкурсаў, саліст Белдзяржфілармоніі.

Алена Навуменка – лаўрэат міжнародных конкурсаў, саліст Белдзяржфілармоніі.

Юлія Архангельская – лаўрэат міжнародных конкурсаў, саліст Белдзяржфілармоніі.

Анастасія Аляксейчык – лаўрэат міжнародных конкурсаў, саліст Белдзяржфілармоніі.

Арцём і Марына Шаплыка – лаўрэаты міжнародных конкурсаў.

Анастасія Торап – лаўрэат міжнародных конкурсаў.

Кожны ўдзельнік гэтай імпрэзы валодае ўнікальным майстэрствам і непаўторным стылем гульні, што забяспечыць вам незабыўныя ўражанні і эмоцыі.

Дата: 28 сакавіка 2024

Час: 19:00

Месца: Вялікая зала Белдзяржфілармоніі (пр-т Незалежнасці, 50)

Цана квіткоў: ад 20 да 50 рублёў.

Не выпусціце гэтага шанцу атрымаць асалоду ад жывым гучаннем і дакрануцца да музычнай пышнасці! Колькасць месцаў абмежавана, таму спяшайцеся забраняваць свае білеты на незабыўны канцэрт “Віртуозы сцэны”!

«Виртуозы сцены»