Замаўленне БІЛЕТАЎ

Катэгорыя: Камерная музыка
У праграме:

I аддзяленне

Ч.Айвз – “Касмічны пейзаж”

В.А.Моцарт – Сімфонія № 40 соль мінор, KV550

I ч. Molto allegro

Ф.Шуберт – “Аве Марыя”

А.Хачатуран – “Танец з шаблямі” з балета “Гаянэ”

А.Вівальдзі – Канцэрт №1 Мі мажор “Вясна” з цыкла “Поры года”, RV 269

С.Пракоф’еў – “Танец рыцараў” з балета “Рамэа і Джульета”

І.С.Бах - Харальная прэлюдыя фа мінор “Ich ruf’ zu dir, Herr Jesu Christ”, BWV 639

Р.Штраус – Сімфанічная паэма “Так казаў Заратустра”, ор.30 (фрагмент)

II аддзяленне

Л. ван Бетховен – Саната №17 рэ мінор, ор.31

Г.Ф.Гендэль – Арыя з араторыі “Месія”

– Пасакалія

І.Брамс – “Калыханка”

І.Пахельбель – Канон

К.Бом – “Бесперапынны рух”

Незабыўнае музычнае падарожжа па Сонечнай сістэме і за яе межы з тэатрам класічнай музыкі “Імпрэсія”!

Перанясіцеся ў бязмежны космас, пакіньце зямную мітусню і пагрузіцеся ў свет бясконцасці!

Унікальны фармат канцэрта ў спалучэнні жывой музыкі, балета, тэатральнай пастаноўкі, светлавых і гукавых спецэфектаў пагрузіць вас у дзіўны свет касмічных стыхій!

“КАСМІЧНЫ ПЕЙЗАЖ” – гэта футурыстычны канцэрт-адысея 2 у 1 і гісторыя падарожжа па планетах і галактыках. Якія яны? У чым іх загадка? Ці знойдзе герой свой ідэальны свет?

Далікатная, пачуццёвая Венера... Ваяўнічы Марс... Творчы Юпітэр...

Падарожжа па бясконцым космасе будзе суправаджаць натхнёнае гучанне шэдэўраў класічнай музыкі – музыкі Баха (к/ф “Салярыс”), сімфоніі №40 Моцарта, “Буры” Бетховена, “Танца з шаблямі” Хачатурана і іншых вядомых незвычайных шэдэўэн з моманту нараджэння гуку да яго распаўсюджвання па ўсім Сусвеце!

Навінка! Віртуальныя 3D дэкарацыі з неверагоднымі фантастычнымі відамі касмічных пейзажаў, створаныя Штучным Інтэлектам, якія ажываюць пад музыку!

ЖЫВЫ ГУК! Яркая і незвычайная пастаноўка!

Аўтары праекта – Марыя Бандарэнка, Арцём Шаплыка

Падрабязней https://www.impressia.by