Замаўленне БІЛЕТАЎ

Міжнародны музычны праект-фестываль “Вялікі Арно!”

Дата: 22.10.2023 пачатак у 19:00
Катэгорыя: Папулярная музыка

Кампазітару Арно Бабаджаняну прысвячаецца

Міжнародны музычны праект-фестываль “ВЯЛІКІ АРНО!”

Нацыянальны акадэмічны народны аркестр Рэспублікі Беларусь імя І.І.Жыновіча

Салісты аркестра – Андрэй Коласаў

Анастасія Рачыцкая

Ігар Задарожны

Наталля Брацлоўская

Салісты Фонду Арно Бабаджаняна з Расіі, Арменіі, Казахстана –

Карыне Асіран

Сурэн Платонаў

Дзмітрый Несцераў

Максім Шчарбіцкі

Арсен Сцепанян (Арменія)

Эльгіза Каражанава (Казахстан)

дзіцячы ансамбль “Ноткі Арно

Аляксандр Маўсясян (кеманча)

Дырыжор і аранжоўнік твораў – заслужаны артыст Рэспублікі Беларусь Аляксандр Крамко

***

22 кастрычніка на сцэне Вялікай залы Беларускай дзяржаўнай філармоніі адбудзецца грандыёзны гала-канцэрт, прысвечаны творчасці выбітнага армянскага кампазітара, піяніста і педагога, народнага артыста СССР Арно Аруцюновіча Бабаджаняна, – класіка савецкай песні, аўтара мноства папулярных і любімых у народзе хітоў. Сярод іх – “Каралёва прыгажосці”, “Дзякую табе”, “Вяселле”, “Не спяшайся”, “Чортава кола”, “Вярні мне музыку”, “Лепшы горад зямлі”, “Накцюрн”. Гэтыя і шмат якія іншыя мелодыі, што сталі сапраўды залатымі шлягерамі, прагучаць у акампанеменце Нацыйнага акадэмічнага народнага аркестра Рэспублікі Беларусь імя І.Жыновіча. Іх выканаюць салісты аркестра – лаўрэаты міжнародных конкурсаў Ігар Задарожны, Андрэй Коласаў, Анастасія Рачыцкая і Наталля Брацлоўская і запрошаныя артысты, салісты Фонду памяці Арно Бабаджаняна.

Аўтарскі канцэрт кампазітара Арно Бабаджаняна – вынік супрацы Фонду памяці Арно Бабаджаняна, Асацыяцыі “БелБрэнд” – заснавальніка Міжнароднай музычнай прэміі Еўразійскага эканамічнага звязу “BELBRAND AWARD” – і Беларускай дзяржаўнай філармоніі.

По многочисленным просьбам!