Замаўленне БІЛЕТАЎ

“Рамантычныя сакрэты”: Анастасія Аляксейчык (раяль), Маргарыта Аляксейчык (скрыпка)

Дата: 11.02.2024 пачатак у 19:00
Катэгорыя: Камерная музыка
У праграме:

І аддзяленне

С.Рахманінаў – Раманс

– Венгерскі танец для скрыпкі і фартэпіяна, ор.6 №2

І.Брамс – Інтэрмецца Ля мажор для фартэпіяна, ор.118

Ф.Шапэн – Саната №3 сі мінор для фартэпіяна, ор.58

ІІ аддзяленне

П.Чайкоўскі / М.Плятнёў – Канцэртная сюіта з балета “Шчаўкунок” для фартэпіяна

Марш; Інтэрмеца; “Танец Феі Дражэ”; Andante Maestoso

П.Чайкоўскі – Другое скрыпічнае сола з балета “Лебядзінае возера”

С.Франк – Саната Ля мажор для скрыпкі і фартэпіяна

* у праграме канцэрта магчымы змены і дадаткі

“РАМАНТЫЧНЫЯ САКРЭТЫ

лаўрэаты міжнародных конкурсаў

Анастасія Аляксейчык (раяль)

Маргарыта Аляксейчык (скрыпка)

***

У канцэрце прагучаць шэдэўры эпохі рамантызму – ад мініяцюры до санаты. Пачуццёвыя і жыццесцвярджальныя творы для сольнага фартэпіяна і ў дуэце са скрыпкай пабудзяць трапятанне ў душы і сэрцы.

Пра выканаўцаў:

Анастасія і Маргарыта – родныя сёстры, выраслі ў сям'і музыкантаў, абедзве скончылі Рэспубліканскую гімназію-коледж пры Беларускай дзяржаўнай акадэміі музыкі.

Анастасія Аляксейчык – саліст-інструменталіст канцэртна-гастрольнага аддзела Беларускай дзяржаўнай філармоніі. Скончыла ў 2017 годзе Беларускую дзяржаўную акадэмію музыкі, у 2018 годзе – магістратуру (клас заслужанага артыста Рэспублікі Беларусь, прафесара Ю.М.Гільдзюка). Лаўрэат міжнародных конкурсаў і фестываляў, у тым ліку Міжнароднага конкурсу на прызы фірмы “Steinway” у Гамбургу (Германія) (2009, I прэмія) і інш.

Маргарыта Аляксейчык – лаўрэат міжнародных і рэспубліканскіх конкурсаў, у цяперашні момант з’яўляецца студэнткай І курса Маскоўскай дзяржаўнай кансерваторыі імя П.І.Чайкоўскага (клас заслужанага артыста Расійскай Федэрацыі, дацэнта А.У.Лундына).

«Романтические секреты»: Анастасия Алексейчик (рояль), Маргарита Алексейчик (скрипка)